نقش مهم تصاویر در طراحی و سئو سایت دوشنبه، 29 بهمن 1397
توسط : ADMIN نظرات (3)
نقش مهم تصاویر در طراحی و سئو سایت

نقشه که تصاویر در طراحی سایت دارند را نمی توان انکار کرد بدون شک تصاویر به تنهایی نیمی از زیبایی ظاهری هر سایتی را شکل می‌دهند. کاربران به سایت هایی که تصاویری با کیفیت ضعیف یا نا متناسب با موضوع سایت یا مطلب مورد نظر دارند را نمی پسندند ولی کیفیت تصاویر هم به تنهایی کافی نیست و در ادامه نکات جالب توجهی را در این زمینه برای شما علاقمندان به طراحی سایت عنوان می کنیم.
1-  فرمت تصویر: بهتر است بیشتر در طراحی سایت از تصاویری با فرمت jpg استفاده کنید. کارشناسان سئو سایت معتقدند که فرمت jpg نسبت به فرمت های دیگر عکس مثل png مناسبتر است.
2-  کیفیت تصویر: شاید تصاویر در قدم اول بتواند مخاطب را جذب کند پس از تصاویر مرتبط با موضوع و کیفیت مناسب در طراحی سایت بهره ببرید
3-  حجم تصویر: حتما با استفاده از ابزارهای کاربردی حجم عکس های خود را متناسب با وب سایت تان کم کنید زیرا یکی از مهمترین فاکتورهای یک طراحی سایت خوب سرعت لود سایت می باشد که اگر حجم تصاویر شما زیاد باشد باعث می شود سایتتون با تاخیر بارگذاری شود و این نه برای موتورهای جستجو و نه کاربران سایت خوشایند است.
4- سایز تصویر: یکی از بزرگترین اشتباهاتی که توسط بعضی از طراحان سایت انجام میشود قرار دادن عکس ها با اندازه بزرگ و تغییر دادن سایز به وسیله اندازه دهی به طول و عرض تصویر می باشد این کار باعث بارگذاری سایت با سرعت خیلی پایین می‌شود.
5-  در طراحی سایت عکس ها را هدفمند انتخاب کنید تا کاربر با کلیک بر روی عکس متوجه شود که به چه صفحه ای هدایت می شود.

نقش مهمی که تصاویر در طراحی سایت دارند را نمی توان انکار کرد

نظرات (2)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .