نکاتی که بهتر است در طراحی سایت اجتناب کنید دوشنبه، 2 اردیبهشت 1398
توسط : ADMIN نظرات (3)
نکاتی که بهتر است در طراحی سایت اجتناب کنید

موقعی که تصمیم به طراحی سایت می گیرید خیلی مواردی است که باید مورد توجه شما قرار بگیرد. شما باید بدانید که همه نوع سلیقه از سایت تان بازدید می کند و برای راضی نگه داشتن تمام افراد با سلیقه های مختلف کار بسیار دشواری را پیش رو دارید.
1- مزاحمت های صوتی و تصویری ایجاد نکنید
در طراحی سایت استفاده از پخش فیلم و یا پخش موزیک بلافاصله بعد از ورود کاربر کار جالب و خوشایندی نیست. این کار باعث می شود اعتبار سایت شما نزد کاربر کم شود زیرا کاربر برای گوش دادن به موسیقی وارد سایت شما نشده است یا همچنین مشاهده ویدئو و این کار حتی در سرعت لود شدن سایت شما هم تاثیر منفی دارد.
2- بازدید کنندگان سایت را هنگام ورود گمراه نکنید
همه کاربران وقتی وارد سایتی می شوند دوست دارند هر چه سریع تر به هدف و خدماتی که مد نظرشان بود برسند و طراح سایت باید راه‌ را برای کاربر هموارتر کند. در اینجا مثالی می زنم برای این موضوع شما در نظر بگیرید که یک کاربر برای طراحی سایت در کرج وارد سایت ما می شود پس به دنبال اطلاعات راجع به این موضوع است حالا ما با قرار دادن مطالب بی ربط به موضوع کاربر را فقط از سایت خود فراری می دهیم.
3- از فونت های ناخوانا یا رنگ های نامتعارف استفاده نکنید
همیشه از فونت های خوانا استفاده کنید شاید به نظرتان تکراری بیاید ولی باید برای عموم مردم مورد قبول باشد و همچنین استفاده از رنگ های تند که در نظر اول به چشم کاربر جالب نمی آید را حذف کنید.

4- با سبک طراحی کردن سایت خود کاربران بیشتری داشته باشید

هیچ بازدید کننده ای دوست ندارد تا زمان زیادی برای لود شدن سایت مورد نظر صبر کند افزایش سرعت سایت در بهینه سازی سایت نیز موثر است.
نباید از تاثیر لینک ها در سئو سایت و طراحی سایت غافل شوید. مواردی مانند فونت و رنگ لینک ها برای ظاهر سایت شما مهم هستند ولی موارد فنی که در مورد قرار دادن لینک هست را باید جدی بگیرید. اگر شما اصول ایجاد لینک را رعایت کنید باعث بهبود سئو و رسیدن به نتایج بهتر در موتورهای جستجو می شود

5- سوال های زیاد و تکراری کاربر را اذیت می کند

بعضی از وب سایت ها با استفاده از کد های آماده اقدام به پرسیدن سوالات مکرر به محض ورود کاربر می شوند مثل چطور میتونم کمکتون کنم این روش در بیشتر مواقع باعث ترک کردن سایت از سوی کاربر میشود.

اگر نکات کلیدی را در طراحی سایت رعایت کنید بازدید کننده های بیشتری دارید

6- روش های ارتباطی کاربر را سخت نکنید در طراحی سایت خود سعی کنید شماره تماس و آدرس در قسمتی قرار دهید که کاربر به راحتی مشاهده کند. سردرگمی در برقرار کردن ارتباط کاربر با سایت باعث عدم رضایت کاربر می شود.

نظرات (2)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .