ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن سایت چه تاثیری بر روی سئو  دارد دوشنبه، 16 اردیبهشت 1398
توسط : ADMIN نظرات (3)
ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن سایت چه تاثیری بر روی سئو دارد

هنگامی که قصد طراحی سایت دارید به جز طراحی قالب و رنگ و سایز، کاربر پسند بودن (user friendly) بودن سایت نیز خیلی مهم است.
بازدیدکنندگان وقتی وارد سایت می شوند امکانات، معایب و مزایای وب سایت شما را بررسی می‌کنند و این بررسی زمانی دقیق ترمی‌شود که با موبایل یا تبلت وارد شوند. کاربران علاقه دارند که در این حالت صفحه سایت را در راحت ترین حالت و بهترین شکل تماشا کنند که این مهم فقط با قابلیت ریسپانسیو بودن مهیا می‌شود.
ریسپانسیو چیست؟

به واکنش گرا بودن وب سایت نسبت به دستگاه های مختلف مثل لپ تاپ، تبلت و موبایل که باعث بهتر نمایش دادن سایت در آنها می‌شود را واکنش گرا یا ریسپانسیو گویند.
ریسپانسیو بر روی سئو هم اثر دارد؟
اهمیت ریسپانسیو بودن از نگاه گوگل را زمانی می توان بیشتر درک کرد که وقتی ما یک جستجوی را در گوگل انجام می‌دهیم در نتایج گوگل وضعیت سازگاری وب سایت با دستگاه ما را هم نشان می‌دهد حتی در الگوریتم های جدیدی که گوگل اعلام کرده یکی از اصول کلیدی در طراحی سایت ها را ریسپانسیو بودن معرفی کرده است که باز هم نشان از اهمیت این موضوع برای گوگل و حتی دیگر موتورهای جستجو دارد.

حضور کاربران در سایت چه تاثیری بر روی سئو دارد؟
اگر سایت شما واکنش گرا باشد کاربران بعد از ورود به سایت با دستگاه های مختلف مانند موبایل به راحتی مطالب سایت را تماشا می‌کنند و احتمال زیاد باز هم به سایت شما مراجعه می کند. حضور مکرر کاربران در وب سایت شما می‌تواند باعث افزایش سئو سایت شما شود. اگر مراجعه کننده ای با جستجوی کلمه طراحی سایت در کرج در گوگل وارد سایت شما شود و سایت شما هم واکنش گرا باشد که کاربر در موبایل خود نیاز به زوم کردن یا تغییرات در مرورگر خود نداشته باشد
احتمال اینکه دوباره به شما سر بزند خیلی زیاد می شود. از تاثیر مثبت حضور مداوم بازدیدکنندگان برای بهبود بهینه سازی و سئو سایت غافل نشوید.

از تاثیر مثبت حضور مداوم بازدیدکنندگان برای بهبود بهینه سازی و سئو سایت غافل نشوید

نظرات (2)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .