انتخاب هاست مناسب برای طراحی سایت پنجشنبه، 23 خرداد 1398
توسط : ADMIN نظرات (3)
انتخاب هاست مناسب برای طراحی سایت

 

به فضایی که برای میزبانی اطلاعات وجود دارد که به وسیله آن سایت خود را در فضای اینترنت به کاربران خود نمایش می دهید هاست گفته می شود.
هاست فضایی است که تصاویر و کدهای سایت شما در آن قرار می گیرد تا وب سایت آماده اجرا شود. برای انتخاب هاست باید دقت کافی داشته باشید زیرا در طراحی سایت بسیار مهم است. کشورهای مختلف خدمات میزبانی هاست را انجام می‌دهند که بستگی به محل بازدید سایت خود باید کشور مورد نظر را انتخاب کنید. اگر بیشتر بازدیدکنندگان شما در ایران هستند به دلیل کوتاه شدن مدت زمان ارسال درخواست و پاسخ، بهتر است که از هاست های ایران در طراحی سایت کرج استفاده کنید.
هاست مجازی
هاست مجازی یا همان سرویس وی پی اس برای سایت هایی که بازدید کننده زیاد دارند بیشتر مناسب است. این سرورهای مجازی به صورت پارتیشن های بزرگتری از سرورهای اختصاصی هستند که ایجاد می شوند.
سرور اختصاصی
سرور پر هزینه‌ای که همانطور که از نامش پیداست تمام منابع سرور را به صورت اختصاصی در اختیار دارد. برای وب‌سایت‌هایی که بازدید بسیار زیادی دارند و همچنین فضای ذخیره سازی زیادی را لازم دارند استفاده می‌شود ولی به دلایلی مانند هزینه بالا برای خرید و همچنین هزینه‌های زیاد پشتیبانی و پیکربندی فقط سایت های خاص با مصرف بالا سمت این سرور ها می روند.
هاست اشتراکی
بیشتر سایت هایی که ما در طول روز مراجعه می‌کنیم از هاست های اشتراکی استفاده می کنند زیرا این ها ست ها مناسب سایت های با فضای ذخیره سازی کم و همچنین پهنای باند مناسب هستند. برای هاست های اشتراکی منابع سرور را تقسیم بندی می کنند و هر قسمت را به یک سایت اختصاص می‌دهند. هاست های اشتراکی به دلیل قیمت مناسب و پشتیبانی راحت بیشتر مورد استفاده هستند و تمام کامپیوتر های مورد نیاز برعکس هاست اختصاصی توسط شرکت ارائه دهنده انجام می شود که کار را برای سایت های تازه شروع به کار کرده راحت می کند.
انتخاب هاست مناسب
اصولا بعد از کار طراحی سایت می توان حجم مورد نیاز را در نظر گرفت و همچنین میزان بازدید کاربران از سایت را سنجید و نسبت به اینها تهیه کرد ولی مواردی مانند پایداری، امنیت، کیفیت و پشتیبانی از موارد بسیار مهم در انتخاب هاست است.

هاست مناسب باید پایداری، امنیت، کیفیت و پشتیبانی خوبی داشته باشد برای طراحی سایت

نظرات (2)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .