تاثیر حضور کاربران و زمان ماندگاری در سایت (Bounce rate) چهارشنبه، 23 مرداد 1398
توسط : ADMIN نظرات (3)
تاثیر حضور کاربران و زمان ماندگاری در سایت (Bounce rate)

یکی از مراحل مهم بعد از طراحی سایت و استارت آن بازدید کاربران است که با آی پی های مختلف انجام شود. همانطور که قبلا به مواردی برای بهتر شدن سئو و بهینه سازی سایت اشاره کردیم حال می خواهیم یکی از بهترین انتخاب ها در سئو را توضیح دهیم. در این مقاله به تاثیر حضور کاربران مختلف در سایت شما و مدت زمان ماندگاری آن (Bounce rate) در سایت شما می پردازیم.
حتماً برای شما هم پیش آمده که سایتی را دیده اید که سئو قوی ندارد یا حتی از لحاظ بهینه سازی سایت خیلی ضعیف است ولی در موتورهای جستجو یا گوگل رتبه عالی دارد طبق نظر متخصصین سئو این سایت ها به وسیله بازدید های بالایی که دارند و برگشت که کاربران شان به سایت دارند رتبه مناسبی را پیدا کردند. این اتفاق در سایت‌های خبری بیشتر پیش می آید زیرا به دلیل به روز شدن اخبار و اینکه مراجعه کنندگان برای مطالعه اخبار جدید به سایت مراجعه می کنند که این موضوع از نگاه گوگل بسیار مهم است.
در الگوریتم های جدید گوگل یکی از دلایل سئو موفق زمان ماندگاری بازدیدکننده در سایت می باشد و همچنین تعداد بازگشت او به سایت البته این مورد در وبسایت معتبر الکسا هم لحاظ شده است که این دو مورد خود می تواند باعث افزایش سطح سئو شود. در نظر بگیرید که شما صفحه طراحی سایت در کرج را در سایت خود راه اندازی کردید اگر بازدید این صفحه زیاد باشد بهتر می‌شود و ارزش آن نزد موتور جستجوی گوگل بیشتر می شود. اگر شما موارد زیر را در سایت خود رعایت کنید کاربران به سایت شما مجدد بر می گردند
1- اخبار حوزه کاری خود را به روز در سایت قرار دهید
2- مطالب مفید و کاربردی را مداوم به روز رسانی کنید تا کاربران برای بازگشت به سایت تشویق شوند.
3- مطالب سایت را به صورت بخش بخش یا قسمت به قسمت در سایت قرار دهید تا کاربران برای پیگیری آن به سایت برگردند.

 

در الگوریتم های گوگل یکی از دلایل سئو موفق زمان ماندگاری بازدیدکننده در سایت می باشد

نظرات (2)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .